Sunday, October 27, 2013

Kuningapoeg ja kolm kuningatütart

Elas kord kuningapoeg, kes läks naaberkuningriigi kuningatütarde hulgast endale naist võtma. Naaberkuningriiki läks küllap sellepärast, et naaberkuningriigi kuninga tütred meeldisid talle väga ja naist võtma läks sellepärast, et... no millepärast ikka naine võetakse!

Kuningapoeg valis tütarde hulgast vanima. Vanima valis küllap seepärast, et keskmine oli juba kositud ja noorim oli veel liiga noor. Kuna vanimale tütrele kosilane väga meeldis, korraldatigi kihluspidu.

Kuningapoeg tantsis keskmise õega ja kuningapoeg tantsis noorima õega. Vanima õega tantsis kuningas kõige rohkem. Küllap seepärast, et nii on kombeks.

Kui kuningapoeg parajasti ei tantsinud, ajas ta õdedega juttu. Kuningapojale meeldisid need vestlused väga. Keskmise õega küllap seepärast, et too oli lõbus ja särtsakas. Noorima õega küllap seepärast, et too oli tark ja vaimukas. Vanima õega juba seepärast, et nii on kombeks.

Vanim õde muutus tusaseks. Pidu näis järjest igavam ja ta ise endale aina vanem, tuimem, rumalam ning inetum. Küllap seepärast, et talle üha vähem tähelepanu pöörati.

Vanim õde otsustas kihluse tühistada. Vanim õde ütles, et nii pole õige. Et iga kuningatütar peaks tundma end huvitava, noore ja ilusana ning leidma selle, kes ta nii paistma paneb. Ja iga kuningapoeg peaks leidma endale printsessi, kes oleks kuningapoja jaoks kõige särtsakam, lõbusam, targem ja vaimukam. Kuningapoeg noogutas. Jutt ju arukas. Ainult et kuningapojal polnud praegu sellisteks juttudeks isu. Tema eelistas hoopis keskmise õe nalju naerda ja noorima õe vaimukusi nautida.
Vanima õe tuju sai seega täiesti rikutud.

Mis sa arvad, kas kuningapojast ja vanimast õest sai paar?
Sai ikka. Küllap seepärast, et kihlus oli korra juba välja kuulutatud. Ja seepärast, et vanimale õele meeldis kuningapoeg väga. Eriti kui teisi inimesi läheduses polnud. Ma arvan, neil hakkas olema väga väike õukond.

Kas nad õnnelikuks ka said?
Küllap said. See on ju muinasjutt ja muinasjuttudel on ikka õnnelik lõpp.

No comments: